Базові поняття
logo

Що таке адреса токена USDT і як правильно  її використовувати

publish_date
September 20, 2023
user_icon

Користувач, який уперше використовує стейблкоїни, рано чи пізно зіткнеться з поняттям стандарту та особливостями роботи з адресами токена USDT. І найкраще бути обізнаним у цьому заздалегідь, щоб не припуститися помилок і не втратити кошти.

Дізнаємось що таке стейблкоїн Tether, яких стандартів він буває, що таке адреса контракту токена USDT і як правильно її використовувати у своїй роботі.

Що таке USDT

Стейблкоїни – це спеціальна форма криптовалюти, головною особливістю якої є її стабільний курс, прив'язаний за вартістю до фіатної валюти. Прив'язка досягається за рахунок повного забезпечення цифрової валюти фіатними резервами та суворими алгоритмами емісії та спалювання, що дозволяє уникнути волатильності.

Одним із найпопулярніших і затребуваних стейблкоїнів на ринку криптовалют є USDT від компанії Tether. З моменту запуску 2014 року його капіталізація зросла до 85 мільярдів доларів на максимумі.

Стандарти USDT – ERC-20, TRC-20, BEP-20

Перші чотири роки своєї роботи USDT випускався лише на блокчейні біткоїну. Після значного зростання розмірів комісій у цій мережі було запущено USDT на більш вигідному та швидкому блокчейні – Ethereum – після чого Tether почали випускати на різних блокчейнах і, відповідно, різних стандартах.

Перший біткоїн-стандарт отримав назву Omni – за назвою відкритого стандарту Bitcoin, що дозволяє створювати смарт-контракти та нові токени. USDT на Ethereum отримав приставку ERC-20 – також за назвою стандарту смарт-контрактів, на якому його було створено.

У кожного блокчейну буває безліч протоколів та стандартів для різних цілей, для створення USDT використовують саме протоколи розумних контрактів. Стандарт TRC-20 USDT отримав під час випуску монет на блокчейні TRON, а BEP-20 у мережі BNB Chain від компанії Binance, сумісний з екосистемою Ethereum.

Різні стандарти мають різні характеристики за рахунок особливостей кожного блокчейна. Залежно від мережі змінюється і адреса токена USDT.

Адреса токена USDT – це його криптовалютна адреса. Літерно-чисельний ідентифікатор, який використовується для отримання або надсилання коштів.

Як правильно використовувати адресу контракту USDT

При переказах USDT з однієї адреси на іншу, важливо уважно стежити за мережею, до якої належать ваші стейблкоїни. Результатом транзакції при розбіжності мереж стане втрата коштів.

Щоб уникнути цього важливо використовувати правильний інструмент, знайти найлегший спосіб. І саме таким способом є керування своїми стейблкоїнами та іншими монетами за допомогою крипто необанку Trustee Plus.

Він спрощує зберігання та переказ USDT різних стандартів. Так для відправки USDT, наприклад, на адресу токена USDT BEP-20 не потрібно знати стандарт своїх монет і заздалегідь конвертувати їх у потрібну мережу. Для цього достатньо:

  • вибрати USDT зі списку доступних криптовалют;
  • натиснути на “Переказ” та вибрати “Переказ на криптоадресу”;
  • вибрати мережу на яку потрібно перевести USDT - ERC-20, TRC-20 або BEP-20;
  • скопіювати адресу в адресний рядок та ввести суму;
  • перевірити дані та завершити угоду.

Важливо переконатися, що мережа отримання збігається з мережею відправлення. Наприклад, для відправки USDT на адресу BEP-20 потрібно, щоб токен був випущений на блокчейні BNB.

Уважно перевіряйте адресу перед відправкою.

  1. По-перше, ніколи не вводьте адресу вручну, а тільки копіюючи її або використовуючи QR-коди.
  2. По-друге, перевіряйте адресу за непрямими ознаками – наприклад, адреса мережі Tron завжди починається із символів “Tx”, а мережі Ethereum зі знака нуля.
Читати більше
logo

Що таке USDT Tether: огляд переваг стейблкоїну

publish_date
September 20, 2023
user_icon

USDT – це перший у світі стейблкоїн, випущений у 2014 році. Його головною особливістю є прив'язка курсу до вартості долара США у співвідношенні 1 до 1 для забезпечення стабільності та зручності розрахунків на криптовалютному ринку. На сьогодні він залишається найкрупнішим стейблкоїном і третьою за капіталізацією криптовалютою після біткоїну та Ethereum.

Як виник USDT, у чому переваги його використання, чим він відрізняється від звичайних криптовалют та скількох видів буває? Про все це нижче.

Як з'явилася криптовалюта USDT

Перший USDT був випущений компанією Tether на блокчейні біткоїну. Із самого початку його позиціонували як альтернативу нестабільним криптовалютам за рахунок прив'язки до фіатної валюти. Це дозволило створити комфортні умови для трейдерів та інвесторів, які торгують іншими криптовалютами в парі з USDT та дало можливість проводити перекази без ризику швидкої зміни вартості активів для розрахунку.

Нові USDT з'являються не за рахунок майнінгу, як біткоїн, а за рахунок депонування фіатних засобів. Тобто за рахунок інвестування 1 долара може бути випущений лише 1 USDT. Процес працює і у зворотний бік, якщо користувач бажає повернути свої кошти.

Цей механізм дозволяє досягти відразу кількох цілей. По-перше, курс криптовалюти USDT завжди стабільний – 1 USD дорівнює 1 USDT. По-друге, це дозволяє повністю забезпечувати стейблкоїн фіатними грошима або іншими фінансовими активами, що дає можливість у будь-який момент обмінювати їх назад на долари, тим самим зберігаючи прив'язку.

Що таке USDT: види токенів Tether

Важливо відзначити, що USDT немає власного блокчейну, тобто є токеном – активом, що випускається на іншому блокчейні. Так крім USDT створених у мережі біткоїну – стандарту USDT-Omni – є токени, випущені в мережах Ethereum (стандарту ERC-20), TRON (стандарт TRC-20), Solana, Bitcoin Cash, Algorand та багатьох інших. Одним із останніх до цього списку приєднався блокчейн NEAR.

U1. SDT ERC-20 з'явився в 2018 році, після того, як розміри комісій у мережі біткоїн зросли в кілька разів. Використання цього стандарту дозволило трейдерам здійснювати вигідніші угоди. 21. . USDT TRC-20- було запущено навесні 2019 року. Його головною метою був розвиток екосистеми TRON та децентралізованих додатків на його 1. основі.

Це два найбільших за капіталізацією стандарти, їх загальний обсяг становить понад 90% від усієї капіталізації USDT. Перший стандарт Omni на 2022 рік займає менше 3%.

Стандарти USDT: на що це впливає

Зважаючи на те, що різні стандарти USDT випускаються на різних блокчейнах, умови функціонування для кожного з них відрізняються. Можна виділити дві основні характеристики, що залежать від вибраної мережі:

Розміри комісій – у мережі Ethereum найвищі комісії. Найвигіднішим у цьому плані блокчейном є TRON - комісії за перекази в його мережі у десятки разів нижчі, ніж у першого; Швидкість проведення операцій – “повільний” блокчейн біткоїну обробляє транзакції близько 12 хвилин і більше, коли блокчейн TRON обробляє перекази за кілька секунд.

Криптовалюта USDT: що це дає користувачам з України

Стейблкоїн USDT був створений як інструмент, що пов'язує криптовалютний світ із традиційною фінансовою системою, що відкриває такі можливості:

  • використання всіх переваг криптовалют без властивої іншим активам волатильності;
  • прискорення та спрощення торгівлі за рахунок швидкої конвертації USDT в інші криптовалюти та назад;
  • оплата товарів та послуг в онлайн-магазинах з будь-якої частини світу.

Але для того, щоб повноцінно використовувати всі можливості стейблкоїну, потрібен правильний інструмент для роботи з криптовалютою. І таким інструментом для кожного користувача може стати крипто нео банк Trustee Plus.

Trustee Plus – це крипто банк нового покоління, 100% український сервіс. Він дозволяє керувати своїми коштами, до числа яких належать і стейблкоїни USDT різних форматів. А також миттєво переказувати їх за номером телефону з нульовими комісіями на перекази та виведення криптовалюти на банківські картки. Сервіс підтримує будь-які картки українських банків, у тому числі ПриватБанк та Монобанк.

Trustee Plus – це ідеальний інструмент для користувачів USDT будь-якого формату.

Більше подробиць про роботу USDT та його особливості читайте у цій статті. Також з будь-яких питань купівлі та використання USDT у Trustee Plus ви можете звертатися до цілодобової служби підтримки крипто необанку.

Читати більше
logo

Який стейблкоїн краще: USDT чи USDC?

publish_date
September 20, 2023
user_icon

Перші стейблкоїни з'явилися на криптовалютному ринку як альтернатива волатильним активам – вони зберегли всі переваги активів на блокчейні, але стали позбавлені швидких цінових стрибків за рахунок прив'язки до курсу фіатних валют.

З моменту запуску першого стейблкоїну в 2014 році з'явилося багато нових стейблкоїнів різних видів, але найбільшими є два – USDT від компанії Tether та USDC від компанії Circle. Їхня загальна капіталізація становить більше 120 мільярдів доларів США, що вище 12% від обсягів всього крипторинку.

Настав час дізнатися який із цих двох стейблкоїнів краще і провести повне порівняння USDT vs USDC, а також дізнатися як один стейблкоїн перевести в інший.

Які переваги мають стейблкоїни?

Стейблкоіни дозволяють:

  1. пров одити перекази без ризику швидкої зміни курсу активів;
    1. застосовувати для торгівлі на біржі в парі з іншими активами;
    1. фіксувати прибуток у моменти нестабільності крипторинку;
    1. стабілізувати ризики за рахунок хеджування портфеля активів;
    1. вкладати кошти у стейкінг чи кредитування на тривалий термін.

Що краще – USDT чи USDC?

Два найпопулярніші стейблкоїни – USDT та USDC – відносяться до типу стейблкоїнів, забезпечених фіатом – прив'язка до курсу фіатною валютою, наприклад, долара США, досягається за рахунок 100% забезпечення фіатними засобами та іншими активами.

За кожним із них стоїть централізований емітент, компанія, яка відповідає за випуск нових токенів, запуск нових стандартів та прозорість забезпечення.

Tether USDT

USDT, стейблкоїн компанії Tether та перший стейблкоїн у світі. На піку його капіталізація становила 85 мільярдів доларів – це третє місце серед усіх криптовалют, одразу після Bitcoin та Ethereum.

 

USDT використовує як резерви фіатні валюти, акції великих компаній та казначейські облігації США. Компанія регулярно проводять аудит стану коштів та публікує його у відкритих джерелах. Так для проведення аудитів вони залучили аудиторську компанію Binder Dijker Otte.

Незважаючи на все це, до якості резервів Tether постійно виникають питання. Так, нещодавно суд Нью-Йорка зобов'язав розкрити точний склад резервів USDT. Проте після краху алгоритмічного стейблкоїну Terra та панічного циклу продажів усіх видів стейблкоїнів компанія змогла зберегти прив'язку до долара і без проблем виплатити користувачам понад 20 мільярдів доларів.

USDC Circle

USDC було запущено у 2018 році компанією Circle спільно з криптобіржею Coinbase. У середині 2020 року його капіталізація становила лише 1,5 мільярда доларів, після чого почалось швидке зростання. За рік вона досягла 27,5 мільярдів, а ще за рік понад 50 мільярдів.

Резерви, які використовуються для забезпечення токена, ідентичні USDT – фіатні валюти, акції та облігації – але їхня пропорція відрізняється. Аудиторська перевірка фонду забезпечення USDC проводиться п'ятьма компаніями США, а дані також публікуються у відкритому джерелі.

Як використовувати USDT або USDC

Існує багато гаманців, які підтримують той чи інший стейблкоїн, але важливо знайти універсальний інструмент, який не обмежує користувачів у своєму виборі та функціональності, що надають стабільні криптовалюти.

Для цих цілей найкраще підійде крипто необанк Trustee Plus - він підтримує не тільки ці два головні стейблкоїни, але і ще безліч блокчейнів і сотні токенів. За допомогою Trustee Plus ви можете використовувати USDT та USDC для:

  • переказів криптовалюти за номером телефону;
  • надійного зберігання активів на сервісі, що базується на децентралізованих протоколах безпеки;
  • для захисту активів у період волатильності крипторинку;
  • розрахунків з постачальниками та співробітниками, отримання оплати.

Також Trustee дає можливість виводити кошти на банківські картки. Так, наприклад, користувачі з України можуть обміняти USDT або USDC на гривні прямо у додатку та вивести їх на картки українського Приватбанку чи будь-якого іншого банку країни.

Як перевести USDC в USDT

Для того щоб перевести один стейблкоїн в інший у Trustee Plus потрібно:

  • Натиснути кнопку “Обмін” на головному екрані додатку;
  • Вибрати стейблкоїн USDC як валюту для обміну та USDT як токен для отримання;
  • Ввести суму;
  • Натиснути на кнопку “Обміняти” та завершити угоду.
Читати більше
logo

Що таке USDT TRC-20: огляд найшвидшого стандарту Tether

publish_date
September 20, 2023
user_icon

   USDT TRC-20 – це стейблкоїн Tether, випущений на блокчейні Tron. Він з'явився вперше лише у квітні 2019 року, через 5 років після запуску Tether на блокчейні біткоїну.

   За короткий час USDT цього стандарту було випущено обсягом понад 40% капіталізації всього стейблкоїну. Це сталося завдяки популярності серед приватних інвесторів, які використовують мережу Tron для швидких та дешевих транзакцій.

   Дізнаємося, як це сталося, скільки коштує 1 USDT на Tron, чим токен цього стандарту відрізняється від інших і як зберігати та використовувати його на повсякденній основі.

USDT TRC-20: що це таке і навіщо він потрібен

Стейблкоїни призначені для взаємодії криптовалют із традиційним фінансовим світом. Дл виконання цього завдання курс стейблкоїна прив'язаний до вартості фіатної валюти – найчастіше долара США.

   Досягається ця прив'язка за рахунок повної забезпеченості токенів активами – фіатними валютами та іншими фінансовими засобами: акціями компаній та казначейськими облігаціями. 1 USDT дорівнює вартості 1 долара США.

   Це робить курс токена стабільним, що вигідно відрізняє його від інших криптовалют. Він має всі їхні переваги, але позбавлений головного мінусу – волатильності. Це дозволяє вигідно та швидко торгувати криптовалютами в парі з USDT, використовувати його для довгострокового та безпечного зберігання та для швидких транскордонних переказів.

Стандарти Tether. TRC-20 – що це?

   З моменту запуску в 2014 році, токени компанії Tether були випущені на півтора десятках блокчейнів. Кожен з них має власну назву, а його характеристики повністю залежать від характеристик самого блокчейна.

   Так USDT Omni – токен на базі блокчейну біткоїна відрізняється повільними транзакціями та високими комісіями. Ці недоліки призвели до того, що після запуску Tether на Tron і Ethereum його обсяг від загальної капіталізації стейблкоїна впав до 3%.

   USDT ERC-20 випущено на блокчейні Ethereum. На його частку припадає найвагоміша доля – понад 50%. Такої популярності токен досягнув за рахунок масштабності екосистеми Ethereum, на яку припадає понад 90% усіх децентралізованих платформ. Але за це користувачам доводиться розраховуватись високими комісіями, що негативно впливає на транзакції у USDT.

 Але TRC-20 – що це? Ця назва стандарту в мережі Tron, яка в тому числі використовується для токенів USDT. На сьогодні це найшвидший і найвигідніший блокчейн у частині роботи з Tether, що пояснює швидке зростання частки мережі від загального обсягу стейблкоїну. Комісії в мережі становлять лише кілька монет TRX, що дорівнює приблизно $0,5. Блокчейн Tron обробляє близько 1500 транзакцій за секунду. Максимальний час очікування становить не більше двох хвилин, коли у мережі біткоїн це займає від 10 хвилин і більше.

Де зберігати USDT TRC-20

   Для комфортного управління активами та їх надійного зберігання потрібно підібрати правильний крипто гаманець, що має досить широку функціональність для використання USDT на Tron. Щоб довго не шукати і не сперечатися про переваги та недоліки різних видів сервісів, зупинимо свій вибір на мобільному додатку Trustee Plus.

Чому саме мобільний додаток? Формат додатку для пристроїв на базі Android та iOS спрощує доступ до ваших коштів – для його роботи не потрібен стаціонарний комп'ютер, достатньо простого смартфона та підключення до інтернету. Це допомагає тримати свої активи завжди під рукою та активно їх використовувати у щоденній роботі.

Чому саме Trustee Plus? Тому що це фінансовий сервіс нового покоління – крипто необанк із безліччю унікальних можливостей для будь-якого крипто ентузіаста:

  • він використовує інноваційні технології захисту активів, що ґрунтуються на децентралізованих протоколах;
  • підтримує десятки блокчейнів та сотні токенів – в одному додатку;
  • відкриває доступ до миттєвих переказів за номером телефону навіть тим користувачам, у яких не встановлено програму – функція, якої немає на жодній провідній криптобіржі або гаманці;
  • не бере комісії за переказ криптовалют та виведення на карту;
  • 100% українського продукту від розробників популярного Trustee Wallet.

   Для користувачів з України Trustee Plus пропонує виведення на карти українських банків. Продаж USDT TRC-20 на картку Приватбанку всього за кілька кроків та пару хвилин.

Як створити гаманець TRC-20

   Щоб створити гаманець для зберігання USDT TRC-20, завантажте та встановіть програму Trustee Plus для будь-якого мобільного пристрою на базі Android або iOS.

   Після встановлення введіть номер телефону та підтвердіть PIN-код для наступних входів. Після цього гаманець одразу готовий до використання!

Як відправити USDT TRC-20

У Trustee Plus доступні кілька способів надсилання цифрових коштів – за номером телефону, ім'ям користувача, ID профілю або криптовалютною адресою.

Для надсилання USDT стандарту TRC-20 виконайте такі дії:

  • Знайдіть вкладку активу USDT на головному екрані;
  • Зайдіть до неї та натисніть на “Переказ”;
  • Після цього виберіть спосіб переказу з трьох доступних варіантів;
  • У разі вибору переказу за крипто адресою виберіть стандарт USDT – TRC-20, ERC-20, EOC або BNB Chain;
  • Введіть дані для переказу (псевдонім, ID, номер телефону або криптовалютну адресу) та суму переказу;
  • Завершіть транзакцію, натиснувши кнопку “Переказати”.

Як перевірити транзакцію USDT TRC-20

   Щоб перевірити транзакції в Trustee Plus за конкретним активом, достатньо натиснути на його сторінку – під списком дій буде розташований список усіх транзакцій, вчинених з цим токеном монетою. Натиснувши на окрему транзакцію, можна перевірити її статус, дізнатися тип, дату, суму переказу та адресу одержувача чи відправника.

   З головного екрану також можна перейти в повну "Історію транзакцій" - кнопка в правому верхньому кутку екрана - з усіма операціями, проведеними на обліковому записі.

   Trustee Plus – це універсальний інструмент, який дозволить будь-якому користувачеві незалежно від рівня його компетенції керувати своїми коштами. Відмінний спосіб отримувати вигоду за рахунок нульових комісій та миттєвих переказів та найкращий метод для використання всіх переваг USDT TRC-20 в одному додатку.

Читати більше
logo

Стейблкоїн USDT: різниця між TRC-20, ERC-20 та BEP

publish_date
September 20, 2023
user_icon

Стейблкоїни – це особлива група криптовалют, головною особливістю якої є прив'язка вартості до курсу фіатної валюти. Стейблкоїни дозволяють криптосвітові взаємодіяти з традиційною фінансовою системою, зберегти властивості криптовалют, виключивши з рівняння їхній головний мінус – волатильність.

Найпершим і найбільшим стейблкоїном є USDT – токен компанії Tether, що випускається на півтора десятках блокчейнів. Дізнаємося, що краще – TRC-20 або ERC-20, як обмінювати USDT різних блокчейнів та переказувати на інші крипто адреси.

Стандарти стейблкоїну USDT: що таке ERC-20 та TRC-20

USDT не має власного блокчейну. Для емісії нових токенів він використовує інші блокчейни – з кожним роком їх кількість стає дедалі більшою. Першим блокчейном для USDT став біткоїн у 2014 році, за ним пішов Ethereum у 2018 та Tron у 2019 роках. Сьогодні ви можете використовувати USDT на блокчейнах BNB Chain, Solana, Algorand та іншіх. Останнім до списку приєднався проект NEAR.

Від блокчейну залежать умови переказу токенів. Вибір блокчейна впливає на швидкість підтвердження транзакцій і розміри комісій.

Що краще – TRC-20 чи ERC-20

USDT на TRC-20 і ERC-20 – це два найбільші токені за капіталізацією серед усіх стандартів Tether. Їхня загальна частка становить вище 90% і тому ми порівнюємо саме їх.

ERC-20 – це стандарт екосистеми Ethereum. Токен USDT цієї мережі набув своєї популярності переважно через зростання комісій у мережі біткоїн – його частка на сьогодні становить менше 3%. Але це не єдина причина – USDT ERC-20 набув широкого поширення за рахунок отримання доступу до величезної екосистеми децентралізованих додатків, до яких входять DEX-біржі, сервіси кредитування та NFT-майданчики.

TRC-20 – це протокол мережі TRON. Запуск USDT на його основі став драйвером зростання екосистеми, її розвитку та запуску безлічі децентралізованих додатків. Це сталося завдяки базовим характеристикам блокчейну, що дозволяє швидко обробляти транзакції та сплачувати за них мінімальну комісію.

Однозначної відповіді на питання про кращий стандарт немає, оскільки вибір залежить від поставлених завдань. Так, використовувати USDT на великих децентралізованих майданчиках зручно на базі Ethereum, коли Tron пропонує набагато вищу швидкість переказів і значно нижчі комісії, ніж в інших блокчейнах.

Як переказати USDT ERC-20 або TRC-20 на гаманець іншого стандарту Tether

Перш ніж переказувати Tether, потрібно підібрати правильний інструмент для керування своїми криптовалютами. Щоб використовувати всі переваги стейблкоїнів повною мірою, рекомендується використовувати крипто необанк Trustee Plus, оскільки він:

  • забезпечує надійний захист активів за рахунок децентралізованих протоколів безпеки;
  • підтримує роботу кількох десятків блокчейнів та 1000+ токенів;
  • дозволяє миттєво переказувати криптовалюту за номером телефону;
  • дає можлівість здійснювати вигідні перекази з нульовими комісіями;
  • допомагає виводити активи у фіатну валюту на банківські картки.

Це 100% український продукт, який дозволяє виводити гривні на карти будь-якого українського банку. Наприклад, Монобанку чи Приватбанку. Встановіть програму прямо зараз для мобільних пристроїв на базі Android або iOS.

Повернемося до питання, як переказати USDT в мережу ERC-20 або TRC-20. Для цього:

  • Виберіть USDT зі списку на головному екрані додатку;
  • Натисніть кнопку “Переказ”, а потім “Переказ на криптоадресу”;
  • Виберіть стандарт USDT, до якого належить адреса переказу. Наприклад, ERC-20, TRC-20, EOS та BEP-20;
  • Далі введіть адресу, впишіть суму переказу в USDT та завершіть операцію.

Як обміняти TRC-20 на ERC-20

Вказати правильний стандарт мережі дуже важливо – інакше кошти просто зникнуть. Але у Trustee Plus цей процес максимально спрощений для зручності користувачів – перед переказом USDT заздалегідь обмінювати USDT у відповідний стандарт не потрібно.

Система автоматично визначить стандарт токена перед його надсиланням.

Спробуйте Trustee Plus і переконайтеся у зручності управління своїми крипто активами самостійно! Ще ніколи не було так просто переказувати та виводити криптовалюту – миттєво та з нульовими комісіями. Всі переваги стейблкоїнів та всього цифрового світу в одному додатку!

Читати більше