Головна » Що таке USDT Tether: огляд переваг стейблкоїну
post_bg

Що таке USDT Tether: огляд переваг стейблкоїну

publish_date
September 20, 2023
user_icon

USDT – це перший у світі стейблкоїн, випущений у 2014 році. Його головною особливістю є прив'язка курсу до вартості долара США у співвідношенні 1 до 1 для забезпечення стабільності та зручності розрахунків на криптовалютному ринку. На сьогодні він залишається найкрупнішим стейблкоїном і третьою за капіталізацією криптовалютою після біткоїну та Ethereum.

Як виник USDT, у чому переваги його використання, чим він відрізняється від звичайних криптовалют та скількох видів буває? Про все це нижче.

Як з'явилася криптовалюта USDT

Перший USDT був випущений компанією Tether на блокчейні біткоїну. Із самого початку його позиціонували як альтернативу нестабільним криптовалютам за рахунок прив'язки до фіатної валюти. Це дозволило створити комфортні умови для трейдерів та інвесторів, які торгують іншими криптовалютами в парі з USDT та дало можливість проводити перекази без ризику швидкої зміни вартості активів для розрахунку.

Нові USDT з'являються не за рахунок майнінгу, як біткоїн, а за рахунок депонування фіатних засобів. Тобто за рахунок інвестування 1 долара може бути випущений лише 1 USDT. Процес працює і у зворотний бік, якщо користувач бажає повернути свої кошти.

Цей механізм дозволяє досягти відразу кількох цілей. По-перше, курс криптовалюти USDT завжди стабільний – 1 USD дорівнює 1 USDT. По-друге, це дозволяє повністю забезпечувати стейблкоїн фіатними грошима або іншими фінансовими активами, що дає можливість у будь-який момент обмінювати їх назад на долари, тим самим зберігаючи прив'язку.

Що таке USDT: види токенів Tether

Важливо відзначити, що USDT немає власного блокчейну, тобто є токеном – активом, що випускається на іншому блокчейні. Так крім USDT створених у мережі біткоїну – стандарту USDT-Omni – є токени, випущені в мережах Ethereum (стандарту ERC-20), TRON (стандарт TRC-20), Solana, Bitcoin Cash, Algorand та багатьох інших. Одним із останніх до цього списку приєднався блокчейн NEAR.

U1. SDT ERC-20 з'явився в 2018 році, після того, як розміри комісій у мережі біткоїн зросли в кілька разів. Використання цього стандарту дозволило трейдерам здійснювати вигідніші угоди. 21. . USDT TRC-20- було запущено навесні 2019 року. Його головною метою був розвиток екосистеми TRON та децентралізованих додатків на його 1. основі.

Це два найбільших за капіталізацією стандарти, їх загальний обсяг становить понад 90% від усієї капіталізації USDT. Перший стандарт Omni на 2022 рік займає менше 3%.

Стандарти USDT: на що це впливає

Зважаючи на те, що різні стандарти USDT випускаються на різних блокчейнах, умови функціонування для кожного з них відрізняються. Можна виділити дві основні характеристики, що залежать від вибраної мережі:

Розміри комісій – у мережі Ethereum найвищі комісії. Найвигіднішим у цьому плані блокчейном є TRON - комісії за перекази в його мережі у десятки разів нижчі, ніж у першого; Швидкість проведення операцій – “повільний” блокчейн біткоїну обробляє транзакції близько 12 хвилин і більше, коли блокчейн TRON обробляє перекази за кілька секунд.

Криптовалюта USDT: що це дає користувачам з України

Стейблкоїн USDT був створений як інструмент, що пов'язує криптовалютний світ із традиційною фінансовою системою, що відкриває такі можливості:

  • використання всіх переваг криптовалют без властивої іншим активам волатильності;
  • прискорення та спрощення торгівлі за рахунок швидкої конвертації USDT в інші криптовалюти та назад;
  • оплата товарів та послуг в онлайн-магазинах з будь-якої частини світу.

Але для того, щоб повноцінно використовувати всі можливості стейблкоїну, потрібен правильний інструмент для роботи з криптовалютою. І таким інструментом для кожного користувача може стати крипто нео банк Trustee Plus.

Trustee Plus – це крипто банк нового покоління, 100% український сервіс. Він дозволяє керувати своїми коштами, до числа яких належать і стейблкоїни USDT різних форматів. А також миттєво переказувати їх за номером телефону з нульовими комісіями на перекази та виведення криптовалюти на банківські картки. Сервіс підтримує будь-які картки українських банків, у тому числі ПриватБанк та Монобанк.

Trustee Plus – це ідеальний інструмент для користувачів USDT будь-якого формату.

Більше подробиць про роботу USDT та його особливості читайте у цій статті. Також з будь-яких питань купівлі та використання USDT у Trustee Plus ви можете звертатися до цілодобової служби підтримки крипто необанку.

post
Що таке адреса токена USDT і як правильно  її використовувати
publish_date
September 20, 2023
user_icon
Читати більше
post
Як створити гаманець для USDT TRC-20: повна інструкція
publish_date
September 20, 2023
user_icon
Читати більше
post
Що таке USDT Tether: огляд переваг стейблкоїну
publish_date
September 20, 2023
user_icon
Читати більше