Користувач, який уперше використовує стейблкоїни, рано чи пізно зіткнеться з поняттям стандарту та особливостями роботи з адресами токена USDT. І найкраще бути обізнаним у цьому заздалегідь, щоб не припуститися помилок і не втратити кошти.
Дізнаємось що таке стейблкоїн Tether, яких стандартів він буває, що таке адреса контракту токена USDT і як правильно її використовувати у своїй роботі.
Що таке USDT
Стейблкоїни – це спеціальна форма криптовалюти, головною особливістю якої є її стабільний курс, прив'язаний за вартістю до фіатної валюти. Прив'язка досягається за рахунок повного забезпечення цифрової валюти фіатними резервами та суворими алгоритмами емісії та спалювання, що дозволяє уникнути волатильності.
Одним із найпопулярніших і затребуваних стейблкоїнів на ринку криптовалют є USDT від компанії Tether. З моменту запуску 2014 року його капіталізація зросла до 85 мільярдів доларів на максимумі.
Стандарти USDT – ERC-20, TRC-20, BEP-20
Перші чотири роки своєї роботи USDT випускався лише на блокчейні біткоїну. Після значного зростання розмірів комісій у цій мережі було запущено USDT на більш вигідному та швидкому блокчейні – Ethereum – після чого Tether почали випускати на різних блокчейнах і, відповідно, різних стандартах.
Перший біткоїн-стандарт отримав назву Omni – за назвою відкритого стандарту Bitcoin, що дозволяє створювати смарт-контракти та нові токени. USDT на Ethereum отримав приставку ERC-20 – також за назвою стандарту смарт-контрактів, на якому його було створено.
У кожного блокчейну буває безліч протоколів та стандартів для різних цілей, для створення USDT використовують саме протоколи розумних контрактів. Стандарт TRC-20 USDT отримав під час випуску монет на блокчейні TRON, а BEP-20 у мережі BNB Chain від компанії Binance, сумісний з екосистемою Ethereum.
Різні стандарти мають різні характеристики за рахунок особливостей кожного блокчейна. Залежно від мережі змінюється і адреса токена USDT.
Адреса токена USDT – це його криптовалютна адреса. Літерно-чисельний ідентифікатор, який використовується для отримання або надсилання коштів.
Як правильно використовувати адресу контракту USDT
При переказах USDT з однієї адреси на іншу, важливо уважно стежити за мережею, до якої належать ваші стейблкоїни. Результатом транзакції при розбіжності мереж стане втрата коштів.
Щоб уникнути цього важливо використовувати правильний інструмент, знайти найлегший спосіб. І саме таким способом є керування своїми стейблкоїнами та іншими монетами за допомогою крипто необанку Trustee Plus.
Він спрощує зберігання та переказ USDT різних стандартів. Так для відправки USDT, наприклад, на адресу токена USDT BEP-20 не потрібно знати стандарт своїх монет і заздалегідь конвертувати їх у потрібну мережу. Для цього достатньо:
- вибрати USDT зі списку доступних криптовалют;
- натиснути на “Переказ” та вибрати “Переказ на криптоадресу”;
- вибрати мережу на яку потрібно перевести USDT - ERC-20, TRC-20 або BEP-20;
- скопіювати адресу в адресний рядок та ввести суму;
- перевірити дані та завершити угоду.
Важливо переконатися, що мережа отримання збігається з мережею відправлення. Наприклад, для відправки USDT на адресу BEP-20 потрібно, щоб токен був випущений на блокчейні BNB.
Уважно перевіряйте адресу перед відправкою.
- По-перше, ніколи не вводьте адресу вручну, а тільки копіюючи її або використовуючи QR-коди.
- По-друге, перевіряйте адресу за непрямими ознаками – наприклад, адреса мережі Tron завжди починається із символів “Tx”, а мережі Ethereum зі знака нуля.