Головна » Який стейблкоїн краще: USDT чи USDC?
post_bg

Який стейблкоїн краще: USDT чи USDC?

publish_date
September 20, 2023
user_icon

Перші стейблкоїни з'явилися на криптовалютному ринку як альтернатива волатильним активам – вони зберегли всі переваги активів на блокчейні, але стали позбавлені швидких цінових стрибків за рахунок прив'язки до курсу фіатних валют.

З моменту запуску першого стейблкоїну в 2014 році з'явилося багато нових стейблкоїнів різних видів, але найбільшими є два – USDT від компанії Tether та USDC від компанії Circle. Їхня загальна капіталізація становить більше 120 мільярдів доларів США, що вище 12% від обсягів всього крипторинку.

Настав час дізнатися який із цих двох стейблкоїнів краще і провести повне порівняння USDT vs USDC, а також дізнатися як один стейблкоїн перевести в інший.

Які переваги мають стейблкоїни?

Стейблкоіни дозволяють:

 1. пров одити перекази без ризику швидкої зміни курсу активів;
  1. застосовувати для торгівлі на біржі в парі з іншими активами;
  1. фіксувати прибуток у моменти нестабільності крипторинку;
  1. стабілізувати ризики за рахунок хеджування портфеля активів;
  1. вкладати кошти у стейкінг чи кредитування на тривалий термін.

Що краще – USDT чи USDC?

Два найпопулярніші стейблкоїни – USDT та USDC – відносяться до типу стейблкоїнів, забезпечених фіатом – прив'язка до курсу фіатною валютою, наприклад, долара США, досягається за рахунок 100% забезпечення фіатними засобами та іншими активами.

За кожним із них стоїть централізований емітент, компанія, яка відповідає за випуск нових токенів, запуск нових стандартів та прозорість забезпечення.

Tether USDT

USDT, стейблкоїн компанії Tether та перший стейблкоїн у світі. На піку його капіталізація становила 85 мільярдів доларів – це третє місце серед усіх криптовалют, одразу після Bitcoin та Ethereum.

 

USDT використовує як резерви фіатні валюти, акції великих компаній та казначейські облігації США. Компанія регулярно проводять аудит стану коштів та публікує його у відкритих джерелах. Так для проведення аудитів вони залучили аудиторську компанію Binder Dijker Otte.

Незважаючи на все це, до якості резервів Tether постійно виникають питання. Так, нещодавно суд Нью-Йорка зобов'язав розкрити точний склад резервів USDT. Проте після краху алгоритмічного стейблкоїну Terra та панічного циклу продажів усіх видів стейблкоїнів компанія змогла зберегти прив'язку до долара і без проблем виплатити користувачам понад 20 мільярдів доларів.

USDC Circle

USDC було запущено у 2018 році компанією Circle спільно з криптобіржею Coinbase. У середині 2020 року його капіталізація становила лише 1,5 мільярда доларів, після чого почалось швидке зростання. За рік вона досягла 27,5 мільярдів, а ще за рік понад 50 мільярдів.

Резерви, які використовуються для забезпечення токена, ідентичні USDT – фіатні валюти, акції та облігації – але їхня пропорція відрізняється. Аудиторська перевірка фонду забезпечення USDC проводиться п'ятьма компаніями США, а дані також публікуються у відкритому джерелі.

Як використовувати USDT або USDC

Існує багато гаманців, які підтримують той чи інший стейблкоїн, але важливо знайти універсальний інструмент, який не обмежує користувачів у своєму виборі та функціональності, що надають стабільні криптовалюти.

Для цих цілей найкраще підійде крипто необанк Trustee Plus - він підтримує не тільки ці два головні стейблкоїни, але і ще безліч блокчейнів і сотні токенів. За допомогою Trustee Plus ви можете використовувати USDT та USDC для:

 • переказів криптовалюти за номером телефону;
 • надійного зберігання активів на сервісі, що базується на децентралізованих протоколах безпеки;
 • для захисту активів у період волатильності крипторинку;
 • розрахунків з постачальниками та співробітниками, отримання оплати.

Також Trustee дає можливість виводити кошти на банківські картки. Так, наприклад, користувачі з України можуть обміняти USDT або USDC на гривні прямо у додатку та вивести їх на картки українського Приватбанку чи будь-якого іншого банку країни.

Як перевести USDC в USDT

Для того щоб перевести один стейблкоїн в інший у Trustee Plus потрібно:

 • Натиснути кнопку “Обмін” на головному екрані додатку;
 • Вибрати стейблкоїн USDC як валюту для обміну та USDT як токен для отримання;
 • Ввести суму;
 • Натиснути на кнопку “Обміняти” та завершити угоду.

post
Що таке адреса токена USDT і як правильно  її використовувати
publish_date
September 20, 2023
user_icon
Читати більше
post
Як створити гаманець для USDT TRC-20: повна інструкція
publish_date
September 20, 2023
user_icon
Читати більше
post
Що таке USDT Tether: огляд переваг стейблкоїну
publish_date
September 20, 2023
user_icon
Читати більше