При здійсненні будь-яких операцій з USDT та іншими криптовалютами, кожен користувач оплачує комісії блокчейну та збори сервісів, що надають крипто послуги.
Тому для вигідного використання цифрових грошей у щоденній роботі важливо знати основи – чому дорівнює комісія в мережі USDT, як заощадити на переказі стейблкоїнів і як купити USDT без комісії.
Скільки складає комісія
Комісії у криптовалютному світі можна поділити на два типи.
По-перше, це комісії на криптовалютних майданчиках, наприклад централізованих біржах, обмінниках, P2P-сервісах. Вони беруть плату за надання послуг – це може бути комісія за обмін, за будь-які торгові операції на біржі, за введення та виведення криптовалюти у фіат.
Цей вид комісій залежить суто від використовуваного сервісу і не залежить від блокчейна та його характеристик.
Другий вид комісій – це плата майнерам, валідаторам мережі за підтвердження транзакцій. На ці комісії, у тому числі, безпосередньо впливають характеристики блокчейну та завантаженість мережі – чим частіше користувачі здійснюють транзакції, тим вища плата.
Комісія у Tether (USDT)
Стейблкоїн Tether USDT – це криптовалюта, ціна якої прив'язана до курсу долара США за рахунок повного забезпечення фіатними резервами та іншими фінансовими активами. Але Tether не має власного блокчейну, а випускається як токен в протоколах інших мереж.
На сьогодні USDT підтримує близько півтора десятка блокчейнів і випускається відповідно до стандартів кожного з них. Так, токен USDT на біткоїні називається Omni, а мережі TRON – TRC-20. Але це не всі відмінності між токенами – від блокчейну також залежить швидкість переказів у USDT і, звичайно, розміри комісій.
Тобто конкретну суму, яку стягують майнери, назвати не можна – для кожної мережі вона своя. Ось кілька прикладів:
- У мережі біткоїн комісії в середньому становлять близько $7, досягаючи пікових днів по кілька десятків доларів – від $60 до $100;
- В екосистемі Ethereum максимальні значення приблизно такі самі, але середня ціна за переказ становить близько $10;
- Найвигідніша у цьому плані мережа Tron, яка збирає з кожної транзакції близько $0,05, а на піку близько $0,16.
Чи можна використовувати USDT без комісії
Є кілька способів зменшити розміри комісій залежно від майданчика.
Використовувати акційні періоди, що надаються різними біржами для залучення нових клієнтів. Цей метод сильно залежить від ситуації та незручний для постійного використання; Чекати на зменшення високої активності в мережі, відстежуючи її через блокчейн-оглядач. Метод для користувачів, які мають багато часу; Використовувати особливості блокчейну. Так, у мережі Tron для мінімізації комісій можна заморожувати кошти, отримуючи за це “енергію”, що йде на плату комісій. Плата після цього досягне мінімуму і дорівнюватиме 1 TRX (~$0,06).
Але зробити переказ USDT без комісії все ж таки можливо. Адже існує таке універсальне рішення, як крипто необанк Trustee Plus.
Переказ та купівля USDT без комісії
Trustee Plus – це унікальне явище у криптовалютному світі, що надає повний спектр інструментів для 100% управління активами. З його допомогою можна:
- Отримати доступ до десятків блокчейнів та сотень токенів;
- Миттєво переказувати та обмінювати USDT та інші монети;
- Використовувати всі переваги стейблкоїнів;
- Надійно зберігати активи на децентралізованому сервісі;
- Переказувати кошти за номером телефону!
А головне! Переказувати та обмінювати валюту взагалі без зайвих витрат. Наприклад, можна придбати USDT за гривні без комісії мережі. Мало який із сервісів може похвалитися такою пропозицією.
Купити USDT без комісії в Україні, як і будь-якій країні світу, тепер простіше простого. Але й це не все – ще однією унікальною функцією Trustee є безвідсоткове виведення гривні на карти українських банків – Приватбанку, Монобанку та інших. Все в одному мобільному додатку для Android та iOS – завантажте прямо зараз і спробуйте всі переваги стейблкоїнів!